Hakkımızda
DERWISH Organik Bitkisel Yağlar
DERWISH bir RASAYANA (RASA ORGANİK YAŞAM ÜRÜNLERİ SAĞLIK GIDA TARIM TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.) markasıdır. 1986 yılında RASAYANA küçük bir bahçe ile başlayan şifalı bitkiler yetiştirilip, sağlık merkezimizde uygulanan tedavi ve terapilerde bitkiler kullanılıyordu. Tibbi ve Aromatik bitkilerin etken madde ve kalitesini artırmak için Antalya Geyikbayırı kurutma tesisimizi 1999 yılında kurulmuştur. 1999 yılında RASAYANA Tescilli markası ile Tarım bakanlığı üretim izni ve EKOLOJİK(ORGANİK) Üretim sertifikası ile EKOLOJİK(ORGANİK) şifalı bitkiler, çaylar ve kişisel bakım ürünleri üretilmeye başlanmıştır. Organik şifalı bitki üreticisi olarak, kalitesi ile ülkemizde tıbbi ve aromatik bitkilerin olması gerektiği gibi üreten tek firma olarak tanınmıştır.

İnsanların artık sağlığına gerçekten zarar veren ve kötü beslenmelerine yol açan ürünler tüketmek istememesi ve doğal olarak sağlıklı besinlere yani organik (Sertifikalandırılmış tam doğal besinler) gıdalara yönelmeleri, Sentetik ilaç, gübre ve hormon kullanılarak üretilmiş besinleri tercih etmemeleri şifalı bitkiler ve bakım ürünleri alanında da bu tarz üretim yapan tek firma olması Rasayana’nın ekolojik ürünler alanında önemli bir yere gelmesine neden olmuştur.

2008 yılında Geyikbayırı tesisinin yetersizliği ve organik tarım alanında arazi olarak yetersiz kaldığı anlaşılarak daha geniş arazi içeren KONYA-LİSTRA(HATUNSARAY) da her türlü organik gıda üretiminide içeren daha geniş ve 60 Köyde üretilen ürünlerin değerlendirileceği Üretim tesisi temelleri atılmış ve 2009 yılında bu tesis faaliyete geçmiştir. Konya ve Antalya da 600 dekar organik işletme arazilerimizde üretimimize Tibbi, ve Aromatik bitki ekimi, baharat, narenciye,tahıl ve hububat ekimlerimiz de tamamen yerel tohumlar kullanılmaktadır.

‘’KÜÇÜK TARLA BÜYÜK UMUT’’ Projemiz:

Herkes Konya’nın sadece düz ova olduğunu sanır fakat %60'nı kapsayan bir alanın dağlık köylerden oluştuğu bilinmemektedir. Bu dağlık bölge az gelişmiş ve küçük arazilerden oluşmaktadır. Bu bölgede halkımızın organik tarım yapması , yerel tohuma sahip çıkarak sürdürebilir geçim kaynaklarımızı koruyarak kırsal kalkınmaya destek olmaktadır. 3 köyle başlayan projemiz büyüyerek tüm dağ köylerine ulaşmayı hedeflemektedir.

2017 yılında da Rasayana, Selçuk Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, TÜBİTAK, Konya İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kop idaresi, Konya Meram Ziraat odası, Konya Organik Tarım Derneği ortak çalışmalarıyla kırsal kalkınmaya ve organik Tarımın yaygınlaşarak büyümesine desteğini sürdürmektedir.